O mnie

gallery-21278516-500x500Nazywam się Julia Galia i jestem zoopsychologiem. Specjalizuję się w zapobieganiu i rozwiązywaniu problemów z zachowaniem zwierząt w Rodzinach.

Zapraszam na warsztaty grupowe i na konsultacje indywidualne te Rodziny, które chcą empatycznie i odpowiedzialnie pomóc sobie i swoim pupilom. Dodatkowo, jako trener FamilyLab prowadzę (niezwierzakowe) seminaria inspirujące dla Rodziców (i nie tylko) wg podejścia duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula.

Misja projektu DzieciakiZwierzaki

Zdrowie, bezpieczeństwo i szczęście naszych dzieci to najważniejsza rzecz pod słońcem. Macie w domu pupila? Podobnie sądzicie pewnie i o nim. Korzystając z wieloletniego doświadczenia z pracy ze zwierzętami i z ludźmi chcę pomagać rodzinom budować lepsze, głębsze relacje z pupilami.

Dziecko inaczej niż dorosły komunikuje się z kotem czy psem; nierzadko dużo lepiej – z intuicyjnym zrozumieniem i empatią. W tej komunikacji potrzebuje jednak wsparcia. Wedłgu mnie odpowiedzialnością dorosłych jest zadbanie o bezpieczeństwo dziecka i zwierzęcia; a także rozwijanie dziecięcej empatii, nauka języka najbliższych nam czworonogów. Jestem przekonana też, że każdy dorosły będzie lepszy dla zwierząt, jeśli od dziecka nauczy się, jak być dobrym.

Praca z dziećmi i zwierzętami to jedna z ważniejszych odsłon mojej drogi zawodowej, w której (tak jak i w życiu prywatnym) inspirują mnie idee Rodzicielstwa Bliskości (Attachment Parenting), Porozumienia Bez Przemocy (NVC), nauki Jaspera Juula oraz wszelkie pozytywne metody pracy ze zwierzętami (jak wzmocnienie pozytywne, całkowita rezygnacja z kar i zachowań opartych na przemocy). Głęboko wierzę w moc budowania relacji opartej na szacunku dla wszystkich istot – ludzi i zwierząt. Swoją wiedzą, doświadczeniem i empatycznym podejściem wspieram rodziny ze zwierzętami w budowaniu mądrej i silnej więzi pomiędzy wszystkimi jej członkami.

W projekcie Dzieciaki • Zwierzaki skupiam się na 3 obszarach w ramach konsultacji indywidualnych, warsztatów i seminariów.

I. Wspieram rodziny ze zwierzętami, czyli:

Rodziców, spodziewających się dziecka, posiadających już pupila w domu (przygotowanie zwierzaka na nadejście Maluszka)

Rodziców z dziećmi, które chcą przygarnąć kota lub psa (wybór pupila, odpowiednie wprowadzenie go do domu, profilaktyka problemów na linii człowiek – zwierzę)

Rodziny, w których wystąpiły już problemy z zachowaniem pupila lub na linii dziecko – zwierzak (rozwiązywanie problemów w zachowaniem kota lub psa w rodzinie)


II. Prowadzę zwierzakowe zajęcia dla dzieci – w żłobkach, przedszkolach i innych punktach dziennej opieki, rozrywki, edukacji dla dzieci. Podczas warsztatów w przystępny dla dzieci sposób poznajemy język, potrzeby i zachowania naszych zwierząt towarzyszących, czyli psów i kotów.


III. Prowadzę seminaria inspirujące dla Rodziców wg Jespera Juula w ramach działalności FamilyLab, którego jestem trenerem. Zajęcia te skierowanie są do rodziców pragnących pogłębiać oparte na szacunku i empatii relacje z dziećmi.


Zapraszam do kontaktu: dzieciakizwierzaki@gmail.com .
Przygotowuję też indywidualne scenariusze zajęć na życzenie dla danej grupy odbiorców.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s