FamilyTalks – rozmowy rodzinne

FAMILY TALKS – ROZMOWY RODZINNE
o wartościch w relacjach w oparciu o nauki Jespera Juula

O CO CHODZI

FAMILY TALKS to debaty o rodzinie – o tym, co w nas i między nami. Powiemy o tym, co nas wzmacnia i co nas niszczy. Poszukamy odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania. Jak w trudnej sytuacji rozmawiać z dzieckiem? Jak dogadać się wtedy z partnerem? Jak znaleźć wspólny język w relacji z teściami i własnymi rodzicami? I wreszcie: jak znaleźć przestrzeń dla siebie w domu pełnym ważnych spraw?

Punktem wyjścia każdej z debat jest wybrana książka JESPERA JUULA (jej lektura nie jest obowiązkowa) albo analizowane przez niego zagadnienie. Weźmiemy na warsztat promowane przez niego wartości: równą godność, autentyczność, odpowiedzialność osobistą i integralność. Sprawdzimy, co one właściwie znaczą i jak wdrażamy te piękne hasła w nasze życie codzienne.

Chcemy zmierzyć się z nie zawsze łatwą i oczywistą lekturą, podzielić się z Wami wątpliwościami, pokłócić o różne interpretacje i powalczyć o konkret. Nie sprzedamy taniej recepty na sukces, ale postaramy się wyłuskać to, co – według nas – szczególnie istotne.

Przyjmujemy formułę improwizowanej debaty pełnej prowokacji i żartu, a także filozoficznego sznytu. Dwójka prowadzących spróbuje swoich sił – to w duelu, to w tandemie.

10 stycznia 2018r. zmierzymy się z kontrowersyjną dla wielu mężczyzn i kobiet książką pt. “JAK BYĆ MĘŻEM I OJCEM” (Wyd. Mind). Spotkanie potrwa ok. 2 godzin.

DLA KOGO

Na spotkanie zapraszamy pary, rodziców, nauczycieli, opiekunów oraz wszystkich tych, którym zależy na budowaniu dobrej relacji z dzieckiem… i swoim partnerem.

KIM JESTEŚMY, czyli dwa słowa o Prowadzących debaty

Julia Galia: Jestem mamą ciekawskiego trzylatka, który zaprosił mnie do zostania kimś więcej tylko nauczycielem, zoopsychologiem i certyfikowanym trenerem Familylab. I choć na co dzień pracuje głównie z rodzinami ze zwierzętami w duchu RB, nauk Jespera Juula i NVC to najmocniej rozwijam się właśnie jako rodzic. I to właśnie tym największym doświadczeniem chcę dzielić się z Wami.

Krzysztof Rutkowski: Jestem przede wszystkim tatą fantastycznych dzieci – ciągle pytającej Róży i bezustannie przemieszczającego się Ksawerego. Codziennie czerpię od nich inspiracje, by być dla nich partnerem i pielęgnować to dziecko w sobie. Jestem certyfikowanym trenerem Familylab i wyobrażam sobie, jakby to było, gdyby dzieci wyrastały na ludzi o wysokim poczuciu własnej wartości…

CZAS i MIEJSCE SPOTKANIA

10 stycznia 2018r., środa, godzina 18:00, Warszawa.
Dokładna lokalizacja zostanie podana wkrótce.

REJESTRACJA

Na spotkanie obowiązują zapisy drogą mailową:
dzieciakizwierzaki@gmail.com
Zależnie od ilości osób dobierzemy odpowiedniej wielkości salę.

WASZA INWESTYCJA

W tym projekcie przyjęliśmy system opłat PWYW, czyli Pay Want You Want – każdy płaci za swój udział tyle, ile uważa za stosowne. Więcej szczegółów już wkrótce.