Konsultacje

Zapraszam na konsultacje indywidualne, które prowadzę głównie w Warszawie i okolicach. Rodzicom pomagam w 3 głównych obszarach tematycznych, dostosowując zalecenia do realiów panujących w danej, konkretnej Rodzinie. Biorę pod uwagę potrzeby, możliwości i oczekiwania Rodziny a także predyspozycje, potrzeby gatunkowe i temperament Waszego (przyszłego) Pupila. Dzieciaki & Zwierzaki to wsparcie dla przyszłych i obecnych rodziców:

Konsultacje dla przyszłych rodziców

posiadających już pupila w domu. Temat konsultacji to przygotowanie Waszego zwierzaka na nadejście Waszego Maluszka. To niezwykle ważne, aby planując etapy przygotowania zwrócić uwagę na cechy charakteru, osobowości, aktualny stan zdrowia, wszelkie dolegliwości, codzienne zwyczaje, ważne rytuały konkretnego kota. Tylko dzięki temu, będziemy mogli naprawdę skutecznie oswoić go z wizją powiększającej się rodziny. Na przykład: kot przewlekle chory czy lękliwy potrzebuje innych ćwiczeń niż kot nadaktywny czy wyjątkowo silnie przywiązany do swoich opiekunów.

Konsultacje dla obecnych rodziców

a) Spotkania dla Rodzin z dziećmi, które chcą przygarnąć kota lub psa. Podczas konsultacji omówimy wybór odpowiedniego dla Was pupila, takiego jakiemu możecie dać najlepsze możliwe warunki, któremu rytm Waszego życia będzie odpowiadał. Dodatkowo zajmiemy się tematem odpowiedniego wprowadzenia go do Waszego domu, dobrą aklimatyzacją i pogadamy o tym, jak unikać problemów na linii człowiek – zwierzę.

b) Konsultacje dla Rodzin, w których wystąpiły już problemy z zachowaniem pupila lub na linii Dziecko – Zwierzak. Domowa wizyta to szansa na rozwiązywanie problemów z zachowaniem kota lub psa, naprawa dotychczasowej relacji i budowa zdrowej, bezpiecznej przyjaźni Dziecko – Zwierzę.

Jak wygląda konsultacja indywidualna?

Konsultacja to spotkanie z Rodziną (i jej pupilem) na terenie najbardziej dla nich naturalnym, czyli w domu. Podczas spotkania omawiamy istniejące problemy (albo te, którym chcemy zapobiec), obserwujemy zwierzaka (z psami wychodzimy też na spacer), relacje panujące pomiędzy nim a dziećmi. Wspólnie ustalamy, co należy i można zmienić, aby poprawić relacje w rodzinie, zostawiam Was z listą zaleceń. Po spotkaniu pozostajemy w kontakcie mailowym/telefonicznym (średnio 1 raz w tygodniu) przez około 4-6 tygodni, aby na bieżąco omawiać i modyfikować wprowadzane zmiany. Konsultacja trwa zwykle między 1,5 a 2,5h.

Kiedy warto skorzystać ze wsparcia zoopsychologa?

Skorzystajcie z pomocy zoopsychologa, behawiorysty jeżeli:

macie zwierzę i jesteście w ciąży
– macie problem na linii Dziecko – Zwierzak
– chcecie przygarnąć nowe zwierzę i nie wiecie, jak zacząć
– pies lub kot pupil i Dziecko nie dogadują się
– dziecko boi się lub nie lubi kota lub psa
– Wasze zwierzę boi się, nie lubi Dziecka
– chcecie nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem
– chcecie nauczyć dziecko jak bezpiecznie bawić się z kotem

Ile kosztuje konsultacja domowa lub online?
Koszt konsultacji indywidualnej to 300 zł. Oferujemy zniżki dla zwierząt, które zostały przygarnięte/adoptowane – zniżkowy koszt konsultacji to 250 zł. Poza centralnymi dzielnicami Warszawy i poza miastem doliczana jest opłata za dojazd (1zł/1km licząc od pl. Wilsona). Konsultacje dotyczące łączenia Waszego pupila z nowym, obym zwierzakiem (dokocenie) to koszt 400zł i miesięczny follow’up po spotkaniu. Więcej nt konsultacji behawioralnych: http://petbonton.pl/konsultacja-zoopsychologiczna/ i online: http://petbonton.pl/konsultacja-on-line/

*

Oprócz spotkań indywidualnych pracujemy też z rodzicami podczas grupowych warsztatów. Współpracujemy także ze: Szkołami Rodzenia (przygotowanie rodzin ze zwierzakiem na nadejście Maluszka), Przedszkolami (warsztaty dla dzieci i rodziców, nauka języka kotów i psów), Szkołami oraz innymi podmiotami, wspierającymi rodziców i dzieci.