Sztuka mówienia „nie” z czystym sumieniem, seminarium wg Jespera Juula

Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem – seminarium inspirujące wg Jespera Juula

Każdy z nas ma czasem problem, by odmówić dziecku (i nie tylko). Bywa, że źle czujemy się, gdy zakazujemy. Czasem nie zabraniamy, by nie czuć się źle…


Dlaczego tak sie dzieje? Czego właściwie boimy się w odmowie? Z jakich powodów konflikt z dzieckiem nas przeraża? A może Twoje dziecko płacze i „histeryzuje” pod usłyszeniu NIE? Zastanawiasz się, czy jesteś dobrym rodzicem/opiekunem, kiedy zabraniasz czegoś (rzekomo) banalnego? Rozmyślasz, dlaczego NIE wywołuje tyle emocji? Czujesz, że NIE (choć trudne) jest potrzebne? Ja wierzę, że empatyczna odmowa jest niezwykle ważna. A my, rodzice jako odmawiający (i przyjmujący odmowę) możemy być dla dziecka bardzo przydatni w nauce tej trudne odmawiania.

Co robimy podczas semiariów?

Na seminarium zgłębimy tę tematykę i rozpoczniemy naukę takiego odmawiania, które nie krzywdzi ani nas, ani dziecka. Dołączysz?
Są skutki uboczne 🙂 : zagłębiając się w tajniki empatycznego NIE wobec dzieci… stajemy się też aserytywni w stosunku do innych dorosłych. Sprawdźcie sami, jak to działa!


Zapraszam na SEMINARIUM INSPIRUJĄCE dotyczące ODMAWIANIA BEZ WYRZUTÓW SUMIENIA. Na podstawie doświadczenia duńskiego terapeuty rodzinnego JESPERA JUULA (http://www.family-lab.pl/jesper-juul/) i jego książki „NIE z miłości” przejdziemy przez zakarmarki empatycznego, troskliwego i prawdziwego NIE. Więcej o lekturze: http://wydawnictwomind.pl/jesper-juul-nie-z-milosci-jak-byc-asertywnym-w-rodzinie/ (nie trzeba jej czytać przed zajęciami).

Znacie rodziców, którzy będą zainteresowani tą tematyką? Chcecie wysłać na zajęcia dziadków lub nianię Waszego dziecka? Zapraszam! Zajęcia mają formę seminarium inspirującego, odbywają się pod patronatem Family-Lab Polska i trwają około 2h.


Wiecie, co jest najlepsze? Że ucząc się (o) komunikacji z dziećmi, jesteśmy coraz lepsi w komunikacji ze sobą i ludźmi w ogóle. To jedna z wielu korzyści, która wynika z udziału w tym seminarium… 🙂 Więcej informacji o temacie zajęć znaleźć można na stronach Family-Lab Polska.


Dla kogo jest to seminarium?

Zapraszam wszystkich, ktrórzy na co dzień mają kontakt z dziećmi i są zainteresowani rozwojem w budowaniu z nimi relacji oparatych na szacunku: rodziców, dziadków, rodzinę, opiekunów, nianie, opiekunów zawodowych, a także wszystkich innych zainteresowanych rozwojem swojej asertywności oraz Jesperem Juulem i jego nauczaniem/doświadczeniem w ogóle. Na seminarium jest tylko 12 miejsc. O Twoim miejscu na nim decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat. Zajęcia odbędą się po zebraniu się grupy minimalnej.


Koszt udziału w seminarium w 2017r.
> 40zł od osoby
> 70zł od pary rodziców lub innych 2 dowolnych osób zapisujących się jednocześnie
> 100zł od trzech dowolnych osób zapisujacych się jednocześnie
> Jeśli tylko koszt udziału w spotkaniu byłby przeszkodą w Twoim w nim udziale – napisz do mnie (prv), na pewno znajdziemy dobre rozwiązanie.

Zgłoszenia
> poprzez wiadomość prywatną z poziomu danego wydarzenia FB
> mailowo na dzieciakizwierzaki(małpa)gmail.com
> rezerwacja miejsca tylko po wpłacie (kliknięcie klawisza „Wezmę udział” nie gwarantuje miejsca w grupie seminaryjnej); chętnym wystawiamy faktury.

O Prowadzącej

Nazywam się Julia Galia i jestem certyfikowanym trenerem organizacji FAMILYLAB. Od lat pracuje jako zoopsycholog z rodzinami nad poprawą relacji ze zwierzakami domowymi (rozwiązujemy problemy z zachowaniem, przygotowujemy rodziny do zmian /ciąża/przeprowadzka/nowe zwierzę, itd). Z wielką pasją i zainteresowaniem jako Człowiek i Mama (+ opiekun, nauczyciel, …) zgłębiam także relacje w rodzinie.


Gdy na swojej drodze życiowej „spotkałam” Jespera Juula, poczułam że Jego sposób patrzenia na relacje międzyludzkie i rozwój dziecka jest mi bardzo bliski. Tak bliski, że po wielu lekturach własnych i seminariach inspirujących sama postanowiłam dołączyć do Juulowskiego FamilyLab. Zainwestowałam wiele czasu, emocji, pracy nad sobąnad materią i… nad sobą i zostałam certyfikowanym trenerem, aby dalej rozwijać się z innymi zainteresowanymi.


Inspirują mnie także inni praktykujący traktowanie ludzi z szacunkiem i empatią: Agnieszka Stein (Dziecko z bliska), Marshall Rosenberg (NVC), Lawrence Cohen (Rodzicielstwo przez zabawę), Alfie Kohn (Wychowanie bez nagród i kar) i wielu innych. Więcej o inspirujących lekturach znajdziecie w zakładce > Polecam.


Swoim doświadczeniem, wizją rodzicielstwa i budowania relacji w ogóle chcę dzielić się z innymi rodzicami, opiekunami, wychowawcami, wszystkimi dorosłymi, a seminaria inspirujące FamilyLab wydają się być wspaniałą okazją ku temu.


Najbliższe seminaria „Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem”

*

Wszystkie moje seminaria otwarte wraz z datami: www.facebook.com/pg/dzieciakizwierzakipl/events/. Organizuję także seminaria zamknięte dla żłobków, przedszkoli, klubików.

 

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s