Lektury dla opiekunów zwierząt

Co jest, kocie?
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota

Autorka: Małgorzata Biegańska-Hendryk

Autorce udało się w sposób wyważony opisać kocie pochodzenie, cechy, język, potrzeby, zachowania i problemy z nim związane. Nie zbyt naukowo, lecz także wcale nie pobieżnie. Wiedzy w poradniku w sam raz! Behawiorystka nie atakuje mało doświadczonych opiekunów, ale jasno potrafi wytknąć brak wiedzy w kontekście kocich zachowań. Przedstawia klarownie, kto za co odpowiada w kocio-ludzkim domu i czego od nas – ludzi, potrzebują koci podopieczni. (Tutaj moja pełna recenzja poradnika.)


W duchowe życie zwierząt nie wątpiłam nigdy. Przeświadczenie o tym, że bracia mniejsi, niemniejszy niż ludzie posiadają zestaw emocji zaprowadziło mnie wszak na studia dotyczące ich zachowania i zaowocowało możliwością pracy z futrzastymi. Wspaniała książka i wyjątkowe opowieści o emocjonalności zwierząt spodobają się zarówno miłośnikom, jak i profesjonalistom.


Kot doskonale opisany. Annie Bruce pisze językiem przystępnym i ciekawym. Kocie podstawy dla zainteresowanych kociarzy.


Jedna z mądrzejszych książek o psach jaką znam. Naukowe fakty podane w przystępnej, frapującej formie. Po tej książce już nigdy nie spojrzysz na psa, tak jak wcześniej. Warto!


Języka psów można się nauczyć! Warto zacząć od tej pozycji 🙂


Zrozumieć kota można tu pod okiem jednego z najznamienitszych guru psychologii zwierząt. Naukowe, potwierdzone badaniami fakty z kociego życia idealne dla zaawansowanych kociarzy.


Bradshaw nie ma sobie równych. To dokładny analityk psiego zachowania, nie zatracający się jednak  akademickim języku. Wartościowa książka dla każdego psiarza.


Warto wiedzieć, co w trawie piszczy… a dokładnie w koronie drzew, w korzeniach i liściach. Niebanalna i prawdziwa opowieść o uczuciach drzew… Dla miłośnika natury nie ma ciekawszej ostatnio przygody do przeżycia niż lektura też książki… Polecam!


Dla mnie SELF-REG ma zastosowanie zarówno w relacjach z dziećmi, dorosłymi, jak i zwierzakami. Staram się pamiętać, aby najpierw zastanowić się nad przyczyną zachowania, a dopiero potem na nie reagować 🙂