Warsztaty

Oprócz konsultacji indywidulanych prowadzę też grupowe warsztaty. W ramach projektu Dzieciaki&Zwierzaki wspieramy przyszłych i obecnych Rodziców. Warsztaty w odróżnieniu od konsultacji nie mają na celu rozwiązanie konkretnego problemu w danej rodzinie, mają zaś charakter bardziej profilaktyczny.

Warsztaty dla przyszłych rodziców

Warsztaty Pupil w domu, Dziecko w drodze to zajęcia grupowe  dla Rodziców spodziewających się Dziecka. Dzięki  spotkaniu upewnicie się, że życie pupila i dziecka pod jednym dachem jest możliwe i bezpieczne. Pomożemy przygotować Waszego zwierzaka na przeżycie ciąży oraz na przyjęcie Maluszka. Zapraszamy na zajęcia Kot – Ciąża – Dziecko oraz Pies – Ciąża – Dziecko.


Warsztaty dla obecnych rodziców,
dla rodzin ze zwierzętami

Warsztaty Dziecko i Zwierzak są dla tych z Was, którzy mają już Dziecko/Dzieci i
a) chcą powiększyć rodzinę o kota lub psa
b) mają też Zwierzaka oraz problemy na linii Dziecko-Zwierzak do rozwiązania.

Pomagamy przygotować Rodzinę na przyjęcie zwierzęcia lub w sytuacji, gdy Maluch i Zwierzak nie potrafią się dogadać. Wspieramy Was, gdy boicie się o ich bezpieczeństwo, gdy obawiacie się, że ktoś (człowiek lub zwierzę) w Waszej rodzinie może czuś się zagrożony czy być agresywny. Warto poradzić się specjalisty i nauczyć się zapobiegać problemom na linii dziecko-zwierzę.


Warsztaty dla dzieci

W ramach współpracy z przedszkolami i punktami dziennej opieki i rozrywki dla dzieci rodziców, prowadzimy warsztaty „Hau-Miau”, podczas których w przystępny dla dzieci sposób poznajemy język, potrzeby i zachowania naszych zwierząt towarzyszących, czyli psów i kotów. Uczymy się, co jest dla zwierząt ważne i przyjazne, a czego nie lubią i boją się. Ustalamy, w co można się fajnie bawić z psem, tworzymy interesujące zabawki dla kotów. Razem budujemy świat bezpieczny i wesoły dla dzieci i zwierząt. Zajęcia prowadzone są w wersji dla dzieci lub dla dzieci z rodzicami.


Warsztaty: Jak podawać dzieciom leki bez przemocy i szantażu

Dzieci & Leki: skuteczność a relacja

Jest Ci trudno podać dziecku lek? Twój Maluch odmawia współpracy podczas inhalacji, zakraplania oka, zmiany opatrunku lub podawania syropu? Masz wyrzuty sumienia, choć przyświeca Ci ważna idea dbania o zdrowie pociechy? Zapraszamy na wyjątkowy warsztat dla rodziców i opiekunów, którzy szukają sposobu utrzymania opartej na szacunku relacji z dziećmi w okresie przeziębień i chorób (czyli w czasie konieczności podawania leków i skutecznego powrotu do zdrowia). Najbliższe zajęcia już 12 grudnia – szczegóły tutaj.


Oprócz zajęć grupowych pracujemy też z rodzicami podczas indywidualnych konsultacji. Zapraszamy też do współorganizacji szkoleń o zwierzakach: Szkoły Rodzenia, Przedszkola, Szkoły oraz inne podmioty, wspierające rodziców i dzieci.