Zajęcia dla dzieci KIM JEST KOT

W ramach współpracy z przedszkolami, punktami przedszkolnymi i dziennej opieki/rozrywki dla dzieci, prowadzimy unikatowe warsztaty Hau-Miau, podczas których w przystępny dla dzieci sposób poznajemy prawdziwy język, potrzeby i zachowania kotów. Uczymy się, co jest dla tych zwierząt ważne i przyjazne, a czego nie lubią i boją się. 


Cel zajęć
KIM JEST KOT: przedstawienie popularnego domowego pupila, zapoznanie dzieci z kotem, jego podstawowymi cechami i potrzebami ze szczególnym zwróceniem uwagi na granice bezpieczeństwa, szacunek dla zwierzęcych granic i komunikatów, które wysyła.

Zakres tematyczny: budowa ciała kota, język ciała, mimika, podstawowe potrzeby, zasady bezpieczeństwa podczas zabawy, karmienie, koci sen i toaleta, ciekawostki

Główne elementy udanych zajęć w towarzystwie kota:

 

  • zajęcia prowadzone są duchu NVC, RB i nauk Jespera Juula, pamiętamy o szacunku dla potrzeb dzieci i kota, pracujemy we względnej ciszy i spokoju, tak aby każdy z obecnych dobrze się czuł (podczas zajęć wymagana jest obecność kadry i pomoc w opiece)
  • na zajęcia przyjeżdżam z kotem w specjalnym kocim transporterze (w którym pozostanie tak długo, jak tego potrzebuje), przywożę potrzebne do prezentacji kocich potrzeb przedmioty (kuweta, miseczki, kocyk, zabawki, zdjęcia, obrazki)
  • siadamy na podłodze i zaczynamy rozmawiać o kocie, czekając aż koci przyjaciel oswoi się, odpręży w swoim kocim domku (i może nawet z niego wyjdzie:) ), powoli przyzwyczajając się do odgłosów i zapachów przedszkola

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz poznać ofertę dla swojego przedszkola? Napisz: dzieciakizwierzaki@gmail.com

Ważne:

Zajęcia te nie służą przełamaniu indywidualnych obaw i lęków danego dziecka przed zwierzęciem; są zaś okazją do spotkania z drugą istotą, która (pod kontrolą trenera) samą swoją obecnością i przyjaznym/neutralnym nastawieniem pozytywnie oddziałuje na dzieci.

Czas trwania zajęć: ok 30-45 min zależnie od grupy wiekowej (lub do ustalenia)

Ilość dzieci w grupie: do max 12-15 osób (zależnie od wieku)

Prowadząca zajęcia: Julia Galia, mama, pedagog, dyplomowany zoopsycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z rodzinami, pomaga rozwiązywać problemy z kocim zachowaniem w ramach konsultacji domowych i zajęć grupowych; trener międzynarodowej organizacji założonej przez J. Juula FamilyLab, na co dzień pracująca z rodzicami w obszarze budowania pełnych szacunku relacji w rodzinach. Więcej informacji na tej stronie.

Kot: kocica na co dzień mieszkająca z żywiołowym przedszkolakiem; otwarta, ale zdystansowana do świata i życia, ciekawska i opanowana 🙂 

Oferta indywidualna dla Twojej placówki:

Napisz lub zadzwoń i omówmy wszystkie szczegóły! Zapraszam! Tel: 504 779 358, e-mail: dzieciakizwierzaki@gmail.com

Do zobaczenia!

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s