Lek. med. Aleksandra Urbanik

Aleksandra Urbanik

Jestem lekarką w trakcie specjalizacji z pediatrii. Ukończyłam studia na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym, a przez rok studiowałam również na Ruhr-Universitaet Bochum. Swoje doświadczenie zdobywałam początkowo w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, a następnie w licznych niemieckich ośrodkach pediatrycznych (Lipsk, Bochum, Essen, Stuttgart). Po narodzinach córki, najlepszego dotychczas „rozszerzacza” moich horyzontów, przeprowadziłam się z Wrocławia do Warszawy, gdzie zrezygnowałam ze szpitalnej rutyny na korzyść urlopu wychowawczego i pracy w przychodni. Ukończyłam kurs Centrum Nauki o Laktacji kwalifikujący do certyfikacji doradcy laktacyjnego. Wraz z moim doświadczeniem macierzyństwa, poznawałam coraz głębiej rodzicielstwo bliskości, które wydało mi się bardzo intuicyjne i naturalne. Aktualnie stale się szkolę, zarówno w obszarach medycznych, jak i okołorodzicielskich, aby móc rzetelnie i z otwartością wspierać rodziców swoją wiedzą. Jestem absolwentką szkolenia „Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów” oraz intensywnego rocznego kursu mediacji w nurcie NVC.

Głęboko wierzę też, że to rodzice są osobami kompetentnymi w opiece nad swoimi dziećmi i traktuję ich jak równorzędnych partnerów do dialogu, wysłuchując i uwzględniając ich w procesie leczenia dziecka.

W ramach projektu DzieciakiZwierzaki.pl współprowadzę warsztaty DZIEC I I LEKI: SKUTECZNOŚĆ A RELACJA, których pierwsza edycja już 12 grudnia. Zapraszam!

Reklamy